Tommy Cooper

 

 

 

 

 

Dramat na zlecenie ITV oparty na życiu Tommy’ego Cooper’a.

David Threlfall zagra Tommy’ego Cooper’a wraz z Amandą Redman, która wcieliła się w postać jego żony Dove. ITV potwierdziła zlecenie na film o legendarnym Tommy’m Cooper’rze, napisany przez Simon’a Nye i wyprodukowany przez wielokrotnego laureata nagród, firmę produkcyjną Left Bank Pictures.

Scenariusz Simon’a Nye skupia się na dylemacie, któremu lubiany magik musiał stawić czoła, kiedy zakochał się w asystentce Mary Kay i wszedł w związek, który trwał następne 17 lat. Tommy był mężem Gwen, którą adorował i czule przezywał Dove (ang. gołąb). Tommy nie potrafił dokonać wyboru pomiędzy Dove i Mary, a jego przedwczesna śmierć na antenie w 1984 roku oznaczała, że nigdy go nie dokonał. Nocne życie i picie alkoholu po występach odbijało się na jego zdrowiu, dlatego Dove próbowała przekonać go do zakończenia pracy w telewizji. Ale wyjeżdżanie w trasy było czymś, czemu Tommy oddał serce: „Górnik schodzi do kopalni, a kabareciarz stoi na scenie i patrzy publiczności prosto w oczy.”
Tommy nie mógł jednak jeździć w trasy samotnie i poprosił kierownika sceny Mary Kay, żeby mu towarzyszyła.

Mary była elegancka, pracowita i dobra w swojej pracy. Organizowała dla niego rekwizyty i sztuczki, posyłała ciepłe uśmiechy i wspierała często zdenerwowanego Tommy’ego zanim wyszedł na scenę. Potrzebował kogoś do podtrzymywania jego pewności siebie i to troskliwe wsparcie Mary zmieniało jego przedstawienia. Para zakochała się w sobie, a Tommy był rozdarty pomiędzy dwiema równie oddanymi kobietami.

 

Kręcenie filmu rozpocznie się w Londynie w czerwcu tego roku z pomocą John’a Fisher’a, byłego magika, Producenta London Weekend Television oraz laureata nagród, będącego Konsultantem w zakresie aktorstwa. John był przyjacielem Tommy’ego Cooper’a i autorem „Always Leave Them Laughing”, rozstrzygającej biografii na temat życia legendy komedii. Obsada jest wciąż niepewna, ale zostało potwierdzone, że komik Jason Manford wcieli się w postać Ken’a Brooke’a.

 


Copyright © 2019 IT and Sale. Powered by Zen Cart
Valid XHTML 1.0 Transitional